Tak wiele czasu minęło od pierwszej rozmowy z architektami do ostatnich prac wykonywanych przez firmę budowlaną. Tak wiele się przez ten czas działo. Musieliśmy wykazywać się cierpliwością, gdy coś nie szło zgodnie z naszym planem. Jednak jakoś udało nam się to przetrwać i możemy podziwiać nowy budynek. Budowlańcy idealnie odwzorowali projekt domu. Dzięki czemu stoi on już w stanie surowym. Teraz wystarczy zająć się pozostałymi sprawami takimi jak elektryka, doprowadzenie wody, oświetlenie. W przeciwieństwie do naszych sąsiadów, którzy zamieszkują domy parterowe, my zdecydowaliśmy się na piętrowy budynek. Dzięki temu mamy więcej przestrzeni, którą możemy zagospodarować. Oznacza to też więcej pracy przy sprzątaniu, ale tym się jeszcze nie przejmujemy. To dopiero później, najpierw trzeba dokończyć dom.

Wszystko wokół się zmienia i człowiek stara się nadążać za tymi zmianami. Dlatego też projektując domy, w tym domy parterowe, projektanci tworzą między innymi projekty domów energooszczędnych. Jak wskazuje ich nazwa, domy takie mają ograniczać zużywanie energii elektrycznej. W jaki sposób? Między innymi poprzez optymalne wykorzystanie energii słonecznej.
Projekt domu, który ma być energooszczędny, musi ograniczać znacznie straty ciepła. A to osiągane jest między innymi poprzez odpowiednią bryłę, czy liczne przeszklenia. Oczywiście projektanci doskonale wiedzą, jak tworzyć takie projekty, by doskonale oddawały charakter domów EKO.
Jeśli i Tobie marzy się taki właśnie dom, musisz już na etapie projektowania zadbać o wszystkie szczegóły. Zleć je fachowcom, a otrzymasz projekt, który będzie przez lata procentować.